Albumy
25/03/2020
PA
Wonderland Magazine: Album od nowa kreuje dyskotekowe brzmienie na nową dekadę (5/5)

Wonderland Magazine przyznał nadchodzącemu albumowi Duy Lipy – “Future Nostalgia” 5/5 gwiazdek !

Długo wyczekiwany drugi album Duy na nowo kreuje dyskotekowe brzmienie na nową dekadę – a my nie mamy dość!

Dobrze! Kilka tygodni minęło dla Duy Lipy, znanej nam także jako Pani Dula Peep. Wydaje się jakby wczoraj Dua wydała fragment nadchodzącego utworu “Don’t Start Now”.

To był moment “uszczypnięcia” odczuwanego na całym świecie, ponieważ jeśli coś jest bardziej lubiane przez ludzi niż makaron i papier toaletowy, to jest to hołd dla dyskoteki.

“Don’t show up, don’t come out / Don’t start caring about me now”

Przez mnóstwo memów ostatnich kilku miesięcy, [Dua] nigdy nas nie opuściła, a teraz ogłasza plany swojego drugiego albumu, trasy koncertowej na całym świecie i jest pionierem bladego blond wyglądu następnej dekady. To miał być początek jej następnej ery muzycznej, oksymoronicznie zatytułowanej Future Nostalgia.

Korzystając z pomocy fotografa Hugo Comte, para stworzyła wizualny raj, który prawie niszczy pojęcie czasu, jaki znamy, czyniąc przeszłość naszą teraźniejszością i przyszłością, jeśli ma to sens.

Ta niebezpieczna podróż sprawiła, że Lipa przyciągnęła posturę ze strony najbardziej nieprawdopodobnych słuchaczy i wprowadziła oldschoolowy smak do współczesnej sceny pop.

Nadejście krążka Future Nostalgia jest bliższe niż się wydaje, ponieważ zostało przeniesione na ten piątek po wyciekach online i rosnących obawach dotyczących wpływu trwającego koronawirusa.

 “I hope [the album] brings you some happiness,” 

“and I hope it makes you smile, and I hope it makes you dance. I hope I make you proud.”

„Cool” zajmuje najwyższe pozycje w dyskografii Lipy, razem z „Be The One” i „Blow Your Mind (Mwah)”. Spokojne, ale migoczące arcydzieło synthpopu, gdybyśmy byli w raju lub San Junipero Black Mirror, byłaby to jedyna piosenka z listy A Radia 1 i nigdy byśmy się tym nie zmęczyli. Mimo, że emanuje trochę zbytnią radością, by stworzyć balladę, „Cool” mimo to trzyma wszystkie swoje emocjonalne perły i łzawiące syntezatory blisko serca, stawiając je wszystkie na linii dla przyjemności naszych uszu.

Tempo wzrasta dziesięciokrotnie wraz z kolejnym utworem „Physical”. Uderzenie pnącza jest uniesieniem czegokolwiek i wszystkiego, co do tej pory wydała Lipa, wykorzystując rytmiczne syntezatory podobne do fletu, które tylko czekają, by wybuchnąć w każdej chwili rytmicznego refrenu. Wszystkiemu towarzyszy szalenie wyselekcjonowane wideo, wyreżyserowane przez Lope Serrano i jego partnera Nicolása Méndeza, samo w sobie jest artystycznym wyczynem – i jestem pewien, że Olivia Newton-John pochlebia całemu temu szaleństwu.

„Levitating” to bop roll-disco, który musi zawierać każdy dobry album. Jest to prawdopodobne, że za kilka tygodni ten utwór z pewnością stanie się popularny na Tik Tok-u, wraz z tańcem zatwierdzonym przez artystkę. Następny w kolejności jest uwodzicielski powolny utwór „Pretty Please”, kolejny nieodłączny trybik w maszynie klasycznego popowego albumu. Chociaż jest to najbardziej pozbawiona wyrazu piosenka na tym albumie, nie oceniaj tego na pierwszy rzut oka, wypełnione funk gitary nakładają się na utwór jak spódnica Molly Goddard, dodając ponadczasowy urok, który rośnie z każdym słuchaniem.

“Hallucinate” – Klasyczne połączenie taneczno-popowych i orkiestrowych ciekawostek? … Czysty pop w najlepszym wydaniu.

„Love Again” kontynuuje ten zwrot w bardziej klasycznym brzmieniu, w którym wcześniej przestraszona miłością Lipa jest teraz po uszy, poruszając się w swoich uczuciach.


“I should have stayed at home / ‘cause I was doing better alone”

śpiewa Dua w utworze “Break My Heart” nie mogąc oprzeć się pokusie dążenia do miłości. Biorąc pod uwagę szereg niepowodzeń dotyczących romansu i wszystkich jego udręk, Lipa jest w tym momencie ekspertem. Choć wciąż ostrożna przed tym niebezpieczeństwem (“Am I falling in love with the one that could break my heart?”) Dua stara się poradzić sobie z tym tematem w bardziej hedonistyczny sposób niż wcześniej, napełniając nas potrzebną nadzieją i sobą -zapewnienie, że miłość nie jest przecież zgubą i mrokiem…

„Good In Bed”– przemyka między szeptami o wysokich oktawach, a potem opadając na ochrypłe polecenia – jak kwarantanna rymowanka, jest zabawna, głupiutka i cholernie chwytliwa.

Album kończy utwór “Boys Will Be Boys”:

“Boys will be boys but girls will be women”

“That was sarcasm / in case you needed it mansplained”


Wspaniała robota Pani Peep. 5(000,000) gwiazdek [za album] – tak podsumowuje Wonderland Magazine krążek “Future Nostalgia” !
POPULARNE