Albumy
25/03/2020
PA
Irish Times ocenia album “Future Nostalgia” na 5 gwiazdek !

Na swoim drugim albumie, który zostanie wydany w piątek, Dua Lipa odnajduje dźwięk, który ściga Lady Gagę sprzed lat.

Album dostarcza wiele popowych bangierów, które są seksowne, jak i abstrakcyjne. Future Nostalgia jest tym, gdyby St Vincent, Gloria Gaynor i Scissor Sisters połączyły siły, aby stworzyć ponadczasowy utwór pop.

Single „Don’t Start Now” i „Physical” inspirowane latami 80. to tak bardzo popowe piosenki, że wydaje się, że zawsze istniały w kanonie muzycznym – a cała reszta albumu podąża za nimi. “Levitating” niesie ze sobą podejście Spice Girls do zabawy

“my love is like a rocket, watch it blast off and I’m feeling so electric, dance my arse off”

Próbkując struny z Your Town na “Love Again” w White Town i sugestywnej linii basu z Need You Tonight w “Break My Heart” w INXS, zapożyczone z przeszłości, tworzy znane, ale odświeżające piosenki – stąd tytuł albumu. Zuchwały “Good in Bed” nie brzmiałby nie na miejscu na albumie Lily Allen z 2008 roku.

“Boys Will Be Boys” kopie stereotypy dotyczące płci w sposób, który nie wydaje się trywialny. Podobnie jak Allen, Dua Lipa emanuje spokojem.

“I know you’re dying trying to figure me out, my name’s on the tip of your tongue”

Chociaż 24-letnia Dua wydaje muzykę od 2015 r., wybiła się na listach przebojów w 2017 r. Dzięki “New Rules”, “IDGAF” i “One Kiss”.
Choć jej debiutancki album zatytułowany “DUA LIPA” otrzymał solidną oceną 3/5 gwiazdek, ten album [Future Nostalgia] zmienia sposób jej kariery i ogólnego popu.

Dua podczas LIVE na Instagramie przyznała, że nie była pewna czy właściwie postępuje wydając album podczas pandemii koronawirusa. Jednak w przeciwieństwie do Lady Gagi, która przełożyła wydanie albumu “Chromatica”, Lipa przesunęła datę wydania o tydzień wcześniej, ponieważ „to, czego w tej chwili najbardziej potrzebujemy, jest radość”.

I ona ma rację; zabawa może istnieć w małych dawkach bez względu na okoliczności. Ten album [Future Nostalgia] odchyla się od wszystkiego, co słyszymy na listach przebojów, i zapewnieniem jest, że kiedy to się skończy, parkiet będzie dominować.
POPULARNE