wywiady
07/11/2019
marta
Dua Lipa nazywa social media “wylęgarnią nienawiści”

W ostatnim wywiadzie dla “BBC Breakfast”, Dua Lipa opowiedziała o najczęściej negatywnym wpływie na jej życie jakie spowodowały Social Media.

“…W niektóre dni nie czytam komentarzy…”, “Być może czasami czuję się bardziej wrażliwa, nurkuję i szukam wtedy rzeczy, których nie chcę widzieć. Sądzę, że to zdecydowanie ludzka natura. Nie zamierzam tego ukrywać. Zdecydowanie nie chcę tego ukrywać, ponieważ chcę, aby ludzie słyszeli, że wszyscy jesteśmy ludźmi i wszyscy przechodzimy przez to samo.

Media społecznościowe mogą być niesamowitym narzędziem, a dzielenie się pewnymi rzeczami może być świetną zabawą, ale jednocześnie, tak naprawdę są wylęgarnią nienawiści i lęków

Ludzie mają wrażenie, że mogą coś powiedzieć, ponieważ chowają się za ekranem komputera. Myślę, że ważne dla mnie jest to, aby korzystać z social mediów w wielkości kęsów – o ile sprawia to, że czuję się dobrze, a po drugie tak nie jest, bo lubię poświęcać trochę czasu z dala od tego.”

“Czuję, że wszyscy powinniśmy to zrobić, powinniśmy zachęcać do życzliwości i chronić naszych fanów, oraz nas samych – po prostu bądźmy dla siebie milsi. Wydaje mi się, że wszyscy mielibyśmy lepsze doświadczenia w mediach społecznościowych, gdyby tak było. Nie możesz zmienić zdania innych na ten temat, a niektórzy używają tego (hejtu, social mediów) jako formy uwolnienia, w jakikolwiek sposób – czasem kosztem innych. Ale są to dziecięce kroki. Mamy nadzieję, że możemy spróbować i uczynić to znacznie bezpieczniejszym miejscem dla wszystkich.”

Źródło: eonline.com | bbc.co.uk
POPULARNE